• Hovedside
  • Om oss
    • Kontaktperson
    • Styret
    • Ansvarsområder
    • Vedtekter
    • Golfklubbens historie
  • Banen
    • Baneguide
    • Scorekort
    • Slopetabell herrer
    • Slopetabell damer
    • Lokale regler
    • Greenfee
    • Golfpakke
    • Hole In One
  • Medlemskap
  • Innmelding
  • Veibeskrivelse
  • Onsøy Golfbane
  • Kontakt oss
  • Admin
    • Superbruker
    • Skribent
Hovedmeny
  • Junior
  • Damer
  • Herrer
  • Herrer senior
  • Turnering
  • Turnering - påmelding
  • Terminliste
  • Pro-shop
  • Bildegalleri
  • Nettstedkart
  • Nyhetsarkiv
Banestatus åpen

apen_160

Mandag-Fredag 0900 - 1700
Lørdag - Søndag 0800 - 1600
Grasrotandelen
2011_grasrotandelen_annonse_160
Besøkende
Vi har 41 gjester her nå
Været Onsøy Golfbane

PostHeaderIcon ØSTFOLDMESTEREN

Pontus vant Østfoldmesteren på Skjeberg etter omspill

 

pontus.235Lørdag 28 mai avgjordes den andre av fem delturneringer av Østfoldmesteren på en våt og vindfull Skjeberg golfbane. Et sterkt startfelt med mange lavhandicapede østfoldjuniorer skulle møtes og spille om to plasser til Titleist Touren på Kongsberg 11-12 Juni.

Etter å ha åpnet med en dobbelbogey på første hullet var Pontus på delt andre plass etter ni hull med +6, et slag etter Bjørn Fredrik Gundrosen fra Borregaard GK som ledet. I den sterke vinden leverte Pontus en meget sterk avsluttning med seks par på de siste ni hullene, noe som ga totalt 81 slag og så ut til å rekke til en veldig god plassering.

 

” Mitt mål var å bli blant topp ti, med så mange gode og dyktige spiller som Magnus Brovold (2,9 hcp), Felix Aarum (2,6 hcp), Henrik Midtvåge Ellingsen (4,4 hcp) m.fl. som alle ligger under fem i handicap så syntes jeg at mitt mål var realistisk.” sier Pontus

Bjørn Fredrik Gundrosen gikk i siste ballen og spenningen i klubbhuset steg når det var klart at Bjørn Fredrik var den eneste som kunne dele eller ta førsteplassen fra Pontus. Når da Bjørn Fredrik gikk +4 de siste ni hullene, det gjorde at Bjørn Fredrik og Pontus delte første plassen med 81 slag.

Alle turneringer i Østfoldmesteren skal avgjøres og når to eller flere spillere deler første plassen så skal det hele avgjøres med omspill.

Omspillet ble spilt på hull 18, der både Bjørn Fredrik og Pontus gjorde par, det betyde at de måtte spille hull 18 en gang til i et ordendtlig ruske vær med regn og vind På det andre omspillshullet fikk Pontus igjen par og når Bjørn Fredrik fikk bogey så var det hele over og Pontus tok førsteplassen i Østfoldmesteren på Skjeberg.

”Dette er det mest spennende og artigste jeg noengang har vært med på. For meg er dette stort, jeg har aldrig spilt sudden death før og da slå en så god spiller son Bjørn Fredrik på to omspills hull og det styrker selvtillitene. Nå skal jeg nytt av denne seieren til mandag så begynner treningen igjen, det gjelder å komme godt forbered til Teitlest touren på Kongsberg for det blir tøfft å hevde seg blant de 20 beste der” sier Pontus

Onsøy Golfklubb gratulerer Pontus med hans andre seier så langt i år og ønsker han lykke til på Kongsberg.

Ref: Robert Nemeth

Sist oppdatert ( fredag 04. mai 2012 09:23 )

Bestill starttid
Untitled Document
Følg oss på Facebook
Siste nytt
  • ONSØY GOLFKLUBB 25 ÅR.
  • DAMEGOLF
  • JAG ER TILBAKA!
  • BYGGMAKKERN MATCHPLAY!
  • KNØTTEGOLF
  • VEIEN TIL GOLF.
Mest lest
  • Veibeskrivelse
  • Medlemskap og innmelding
  • Greenfee
  • Onsøy Golfklubbs historie
  • Kjøp i vår Proshop!
  • Bilder
Søk i Onsøy Golfklubb
Linker

logomaxbo

Linker

Linker
slevik el
Link

fr.stad mot.100

Onsøy Golfklubb, Golfsvingen 1, 1626 Manstad.
Resepsjon tlf. 69 33 91 50 (kl. 9.00-17.00)

Utviklet av Nesvold Media AS