Minnestund for Seved

Seved MejstedtDet ble holdt en høytidlig og verdig minnestund på Driver´n i dag hvor det var dekket til over 80 personer, men uten problemer fikk ca 100 personer plass. Yvonne ønsket velkommen, og Elsie holdt en minnetale over sin mann Seved etter 60 års ekteskap og samhold. Vi fikk en historie om alle de ting Seved hadde drevet med i nesten 80 år. Fra “husmorskole” til rallycross og gravemaskiner, han var en person som hadde stor spennvidde, pågangsvilje og arbeidsmoral.

Leder i ONGK Finn Sandersen oppsummert sin tid med Seved og ga Yvonne og “gutta” klubbens fulle støtte til å drive Onsøy Golfbane videre som den perle banen er.

Terje Andersen, grunnlegger av banen, hadde flere artige historier fra den tiden som arbeidet med Onsøy Golfbane startet.

Vi lyser fred over Seved´s minne.

Begravelse finner sted i Leksberg Kyrka i Mariestad, mandag 6. mai kl.13.00

Comments are closed.